۰۹۳۰۶۶۳۹۲۵۶تور شیراز شیرازگردی ایرانگردی پذیراگشت 

تور‌های شیراز

با حضور در تورهای شیراز از مکانهای مختلف شهر شیراز بازدید می کنید و با کمک راهنمایان گردشگری محلی شیراز با آنها آشنا می شوید و از جاذبه های متنوع شیراز لذت می برید.
١ تا ١۴ نفر نیم روز
۵۰۰۰۰۰ تومان
نقشه تور تخت جشمید و نقش رستم، تور عمومی تور گروهی تور اختصاصی پرسپولیس
تور تخت جمشید، تور نقش رستم

در این تور به بازدید از تخت جمشید ، نقش رجب و نقش رستم می پردازیم که هر روز از ساعت ۸:۰۰ صبح توسط پذیراگشت شیراز برگزار می شود. همچنین به بازدید از بناهای شاخص هخامنشی ،  ساسانی و ایلامی که در یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده‌اند خواهیم پرداخت . با توجه به وسعت و جزییات زیاد این دو مجموعه ( تخت جمشید و نقش رستم ) با حضور راهنمای حرفه ای در کنارآن‌که دانش شما در مورد این جاذبه های شاخص تاریخی ایران افزایش می یابد، از زمان خود استفاده بهینه تری خواهید کرد. همچنین در صورتی که به عکاسی نیز علاقمند هستید می توانید از راهنمای محلی خود در این زمینه کمک بگیرید .

 

مکان شروع و پایان تور
آژانس پذیراگشت پارس در خیابان رودکی شیراز/ هتل فروغ در سنگ سیاه شیراز
زمان حرکت
ساعت ۸:۰۰ / هر روز به شکل تور روزانه عمومی از شیراز
زمان بازگشت
حدود ساعت ۱۳:۳۰
شامل
  • حمل و نقل
  • راهنما
  • ورودیه
  • بیمه
شامل نیست:
  • هزینه های بجز موارد اشاره شده

بخشهای برجسته تور تخت جمشید از شیراز:

تخت جمشید: ساخت مجموعه تخت جمشید که به دستور داریوش اول در حدود ۵۰۰ پیش از میلاد مسیح با ساخت سکو، زیرساخت و اولین کاخ آن شروع شد برای حدود ۱۵۰ سال ادامه یافت و هر کدام از پادشاهان هخامنشی تا زمان سقوط این امپراطوری به دست اسکندر مقدونی بر روی این صفه کاخ و بناهای خود را بنیان گذاشتند و در ساخت این مجموعه از مردم و اقوام مختلف قلمرو بزرگ امپراطوری هخامنشی شامل هنرمندان، کارگران و مهندسان استفاده شده است و این مجموعه را به ترکیبی از هنر و معماری از فرهنگ و هنرهای باستانی تبدیل کرده است. مجموعه تخت جمشید از بناهای ثبت شده میراث جهانی یونسکو می‌باشد و در ۵۷ کیلومتری شیراز در کنار کوه رحمت در نزدیکی مرودشت واقع شده است شامل کاخ تچر کاخ اختصاصی داریوش اول، کاخ هدیش کاخ خشایارشا، کاخ مرکزی، کاخ صد ستون، کاخ دروازه ملل، کاخ بانوان (موزه تخت جمشید)، خزانه و مقابر اردشیر دوم و سوم هخامنشی و مقبره نیمه تمام داریوش سوم می باشد.

نقش رستم: نقش رستم نیز از بناهای ثبت شده در یونسکو به عنوان میراث جهانی می باشد و شامل بناهایی از دوره های ایلامی، هخامنشیان، ساسانیان و قاجار می باشد. نقش برجسته ای از عصر حکومت ایلامیان، چند نقش برجسته از دوره ساسانیان نظیر نقش برجسته اردشیر پاپکان بنیانگذار سلسله ساسانیان در ایران سوار بر اسب در مقابل اهورا مزدا، مقابر شاهان هخامنشی نظیر مقبره داریوش اول، مقبره خشایارشاه، مقبره اردشیر اول و مقبره داریوش دوم و کعبه زردشت می باشد که مجموعه بسیار جذاب و ارزشمند در شهر باستانی استخر می باشد. این مجموعه در۶ کیلومتری تخت جمشید قرار دارد.

مکانهای مورد بازدید شامل تور:

تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب

نکات مهم در بازدید از تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب

۱- امکان بردن کیف شامل کیف های بزرگ، چمدان و موارد مشابه به تخت جمشید وجود ندارد و در صورتی که آن را به همراه داشته باشید باید در محل تعبیه شده قبل از ورود به تخت جمشید آنها را به امانت بگذارید. توصیه ما این است که این موارد را با خود به همراه نیاورید.

۲- امکان بردن دوربین حرفه ای و تجهیزات آن و پهباد (کوادکوپتر) به داخل مجموعه تخت جمشید و نقش رستم وجود ندارد.

۳- با توجه به اینکه بازدید از تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب در فضای باز انجام می شود توصیه می کنیم چتر، کلاههای بزرگ و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۴- با توجه به اینکه در سفر به تخت جمشید، نقش رجب و نقش رستم، زمان زیادی در حال پیاده روی و ایستادن بر روی پا هستید از کفشهای مناسب پیاده روی استفاده کنید.

۵- با توجه به اینکه تور به صورت عمومی و گروهی برگزار می شود در سر وقت زمان شروع تور در محل شروع حاضر شوید و در زمان بازدید با راهنمای خود نیز همکاری لازم را داشته باشید تا تور به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

۶- در زمان رزرو تور شماره تماسی که قابل دسترسی باشد را ذکر کنید.

 

سوالات متداول تور تخت جمشید:

۱- بهترین زمان برای بازدید از تخت جمشید از نظر آب و هوا چه ماههایی از سال است؟

با توجه به اینکه زمان زیادی از بازدید از تخت جمشید در فضای باز انجام می شود و در معرض تابش خورشید هستید، بهترین زمان برای بازدید از تخت جمشید فروردین، اردیبهشت، شهریور، مهر و آبان است که دمای هوا مناسب است و در عین حال احتمال بارندگی همانند زمستان وجود ندارد. اگر نسبت به سرما حساسیتی ندارید فصل سرما در صورتی که غیر از روزهای بارندگی باشد را نیز توصیه می کنیم. تور روزانه تخت جمشید پذیراگشت در تمام روزهای سال به جز روزهای تعطیلی مجموعه اجرا می شود.

۲- برای رزرو تور تخت جمشید تا چه زمانی قبل از ساعت شروع تور امکان رزرو وجود دارد؟

امکان رزرو تورهای روزانه تخت جمشید پذیراگشت تا ساعت ۱۰ شب قبل از صبح اجرای تور وجود دارد هرچند اگر ساعت ۸ صبح در مقابل شرکت پذیراگشت در ابتدای خیابان رودکی از سمت خیابان زند یا در هتل فروغ در ابتدای گذر سنگ سیاه حضور یابید در صورتی که ظرفیت تور تکمیل نشده باشد امکان حضور در تور وجود دارد.

۳- آیا امکان برگزاری تور تخت جمشید در ساعتهای دیگر نیز وجود دارد؟

ساعت برگزاری تورهای گروهی تخت جمشید به شکل روزانه ثابت است اما در صورت درخواست تور اختصاصی ، این تور می‌تواند در ساعت مورد نظر مسافر نیز اجرا شود .

۴- در تورهای گروهی تخت جمشید چه مدت زمانی به بازدید از تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب اختصاص دارد؟

در برنامه سفر تور گروهی تخت جمشید که هر روز برگزار می شود حدود ۲ ساعت به بازدید از مجموعه تخت جمشید، ۴۵ دقیقه مجموعه نقش رستم و ۱۵ دقیقه نقش رجب اختصاص دارد.

۵- آیا امکان عکاسی و وقت آزاد در تور روزانه تخت جمشید و نقش رستم که به شکل گروهی از شیراز برگزار می شود وجود دارد؟

راهنمای تخت جمشید که از شیراز شما را همراهی می کند در زمان بازدید از تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب در پایان توضیحات زمانی را برای دوستانی که علاقمند به عکاسی یا داشتن وقت آزاد در مکانهای تور دارند را اختصاص می دهد. در صورتی که نیاز به زمان زیاد برای عکاسی یا دیدن آثار با رویکرد پژوهشی یا با جزییات دارید توصیه ما رزرو تور اختصاصی تخت جمشید است.

۶- تور اختصاصی تخت جمشید چند ساعت ادامه دارد؟

اجرای تور اختصاصی تخت جمشید از نیم روز تا چند روز با اقامت در مجموعه های اقامتی نزدیک تخت جمشید شامل اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بومگردی یا هتل امکان پذیر هست.

۷- چه ساعتی از روز برای عکاسی از تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب مناسب است؟

با توجه به اینکه مجموعه های تخت جمشید و نقش رستم بناها و حجاری هایی دارند که در جهات مختلف قرار دارد در ساعتهای مختلف روز زوایای متفاوتی برای عکاسی ایجاد می شود. در نظر داشته باشید کوه رحمت در شرق سکوی تخت جمشید قرار گرفته است و در صورتی که در ماههایی از سال غروب خورشید قبل از بسته شدن مجموعه باشد امکان عکاسی از غروب وجود دارد.  نقش برجسته ‌های ساسانی ، مقابر هخامنشی و نقش رستم نیز بعضا رو به زاویه جنوب شرقی هستند. نقش برجسته های ساسانی نقش رجب نیز به رو به زاویه شمال و غرب هستند.

۸- از چه خودروهایی در تور گروهی تخت جمشید استفاده می شود؟

با توجه به تعداد افرادی که در تور رزرو می کنند پذیراگشت از خودروهای سواری، ون یا اتوبوس دارای استانداردهای ایمنی و مجوز استفاده می کند.

۹- آیا امکان ملحق شدن به تور در خود محوطه تخت جمشید و نه از شیراز وجود دارد؟

برای افرادی که می خواهند در مسیر شیراز به تخت جمشید (در صورتی که در مسیر اصلی باشند چون امکان رانندگی به خارج از مسیر وجود ندارد) یا در ورودی تخت جمشید به تور ملحق شوند این امکان با رزرو قبلی تور وجود دارد. در نظر داشته باشید که با توجه به گروهی بودن تور امکان انتظار در ورودی تخت جمشید یا در مسیر وجود ندارد و باید سروقت  در مکان حضور داشته باشید.

۱۰- آیا راهنمای تور تخت جمشید راهنمای تخصصی باستانشناسی و معماری تخت جمشید است؟

راهنمایی که در تورهای عمومی مسافران را همراهی می کند راهنمای حرفه ای و با دانش مرتبط با سایت های مورد بازدید می باشد اما با توجه به محدودیت زمان و عمومی بودن تورها امکان اجرای توهای تخصصی تخت جمشید با راهنمای تخصصی باستانشناسی، معماری یا تاریخشناسی نیز وجود دارد.

جزئیات تور
ساعت ۸:۰۰ صبح با خودرو شیراز را ترک می کنیم و پس از حدود ۱ ساعت رانندگی به تخت جمشید می رسیم. حدود دو ساعت را به بازدید از بخشهای مختلف تخت جمشید نظیر کاخ دروازه ملل، کاخ صد ستون، کاخ تچر، کاخ هدیش و خزانه خواهیم پرداخت و سپس به سمت نقش رستم حرکت می کنیم و پس از ۱۵ دقیقه به مجموعه می رسیم و با توضیحات راهنما از بناهایی نظیر کعبه زرتشت، مقابر پادشاهان هخامنشی شامل مقبره داریوش کبیر و خشایارشاه، نقش برجسته های ساسانی متعلق به اردشیر پاپکان و دیگر شاهان ساسانی و نقش برجسته ایلامی بازدید می کنیم. سپس به شیراز باز میگردیم.
 

پرسش‌های متداول برنامه‌های تور شیراز

لطفا قبل از رزرو تور شیراز مد نظر خود، پرسش‌های متداول مسافر های شیراز و پاسخ های ما را که در این بخش آورده ایم مرور کنید و در صورت اینکه پرسشی دارید با ما تماس بگیرید.

۱- برای برنامه های تور شیراز تا چه زمانی قبل از زمان شروع تور امکان رزرو وجود دارد؟

امکان رزرو تورهای شیراز پذیراگشت تا یک شب قبل از تاریخ مورد نظر شما جهت انجام تور وجود دارد. در صورتی که بخواهید تور شیراز را به صورت اختصاصی رزرو کنید در صورتی که زمان درخواست شما با باز بودن بناهای مورد بازدید مطابقت داشته باشد امکان رزرو و اجرای فوری تور نیز وجود دارد.  برای برنامه های تور روزانه شیراز که به شکل عمومی برگزار می شوند می توانید تا یک ساعت قبل از تور نیز با ما تماس بگیرید و امکان ملحق شدن به گروه را بررسی کنید. 

۲- مکان شروع تورهای شیراز در چه محلی است؟

محل شروع تورهای گروهی شیراز از مقابل شرکت پذیراگشت در ابتدای خیابان رودکی شیراز در خیابان زند شیراز است اما امکان شروع تورهای اختصاصی شیراز از محل مورد نظر شما وجود دارد.

۳- ازچه خودروهایی در تورهای گروهی شیراز استفاده می شود؟

در تورهای شیراز پذیراگشت با توجه به تعداد مسافران از خودرو سواری، ون یا اتوبوس دارای استانداردهای ایمنی و مجوز استفاده می کنیم.

۴- تفاوت تورهای گروهی شیراز و تور اختصاصی شیراز در چیست؟

در تورهای اختصاصی می توانید یکی از تورهای ما که در وب سایت آمده است یا تور مورد نظر خود را انتخاب کنید و زمان مورد نظر خود را نیز مشخص کنید. با توجه به برنامه سفر، سطح خدمات مورد درخواست و تعداد افراد، قیمت تور را محاسبه و به شما اعلام می کنیم. در تورهای گروهی زمان، برنامه و قیمت مشخص شده است، تعداد افراد حاضر در تور متغیر است و برنامه و خدمات اشاره شده اجرا می گردد.

۵- آیا راهنمای تور در برنامه های شیرازگردی ما را همراهی می کند؟

راهنمای محلی شیراز در تورهای گروهی و اختصاصی شیرا ز پذیراگشت شما را همراهی می‌کند.

۶- از چه راه های امکان رزرو تورهای شیرازگردی وجود دارد؟

از طریق پر کردن فرم رزرو تور، تماس تلفنی یا ارسال پیامک امکان رزرو تور وجود دارد. از طریق مراجع حضوری نیز امکان ثبت نام در تور وجود دارد.

۶- آیا تورهای گروهی و روزانه به طور قطع هر روز اجرا می شوند؟

در صورت تعطیل نبودن مکانهای مورد بازدید یا وقایع پیش بینی نشده تورهای شیراز پذیراگشت هر روز اجرا می شوند.

۶- قیمت تور شیراز ذکر شده در سایت برای چه نوع برنامه های شیرازگردی است؟

قیمت تور شیراز که در سایت اعلام شده است جهت تورهای گروهی شیراز است.

 

 

قیمت تور شیراز و برنامه‌ سفرها ۱۴۰۳ - ۱۴۰۴

لطفا نگاهی به جدول مقایسه جزییات و قیمت تورهای شیراز پذیراگشت داشته باشید و در صورت تمایل برای تور شیراز به جز موارد ذکر شده یا در تاریخی متفاوت با ما در تماس باشید. نرخ قیمتهای جدول جهت تورهای روزانه شیراز که به شکل تورهای عمومی و گروهی با ساعت مشخص برگزار می شود می باشد و در صورت اینکه می خواهید هر کدام از تورهای به شکل تور خصوصی یا تور اختصاصی برای شما یا همراهنتان برگزار شود به ما اطلاع دهید.

 

تور شیراز

 مدت زمان

زمان اجرای تور

برنامه تور

 قیمت تور‌های شیراز

تور شیراز

 ۴ ساعت تور روزانه شیراز  

آرامگاه حافظ، باغ ارم، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام، بخشی از بافت تاریخی شیراز

   ۵۵۰۰۰۰۰ ریال
تور تخت جشمید

 ۵ ساعت

تور روزانه تخت جمشید از شیراز

تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب

   ۵۰۰۰۰۰۰ ریال

تور پاسارگاد و تخت جمشید

 ۹ ساعت

تور روزانه پاسارگاد از شیراز

پاسارگاد، تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب

   ۷۰۰۰۰۰۰ ریال

تور باغ های تاریخی شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

باغ ارم، باغ دلگشا، باغ عفیف آباد، باغ جهان نما

   ۶۵۰۰۰۰۰ ریال

تور خانه های تاریخی شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

عمارت فروغ الملک شامل موزه مشکین فام و هتل فروغ مهر، نارنجستان قوام، عمارت زینت الملک، بازدید از خانه ای مسکونی در بافت تاریخی شیراز

   ۴۵۰۰۰۰۰ ریال

تور گذر سنگ سیاه شیراز

 ۵ ساعت تور روزانه شیراز  مسجد مشیر، عمارت فروغ الملک، بقعه بی بی دختران، بقعه سید تاج الدین غریب، بازارچه دروازه کازرون   ۱۵۰۰۰۰۰ ریال
تور شاعران شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

مقبره حافظ شیرازی، مقبره سعدی شیرازی، مقبره خواجو کرمانی، مقبره حلاج اطمعه در چهل تنان

   ۵۵۰۰۰۰۰ ریال

تور خیابان کریمخان زند شیراز

 ۳.۵ ساعت

تور روزانه شیراز

مقبره حافظ شیرازی، مقبره سعدی شیرازی، مقبره خواجو کرمانی، مقبره حلاج اطمعه در چهل تنان

   ۱۵۰۰۰۰۰ ریال

تور گنبدهای شیراز

  ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

حرم شاهچراغ، آرامگاه میر محمد، بقعه علی بن حمزه، بقعه آستانه سید علاالدین حسین، بقعه بی بی دختران

   ۳۵۰۰۰۰۰ ریال

تور شیرینی گردی شیراز   ۵ ساعت  تور روزانه شیراز  شیرینی نون یوخه، کلوچه مسقطی، قنادیهای قدیمی شیراز    ۳۰۰۰۰۰۰ ریال

تور آشپزی شیراز

  ۷ ساعت

 تور روزانه شیراز

کلم پلو شیرازی، شکر پلو، آموزش آشپزی، صرف شام

  ۷۰۰۰۰۰۰ ریال

تور شیراز پذیراگشت را چرا انتخاب کنیم

چرا تورهای پذیراگشت؟

تور های گروهی کوچک

تورهای گروهی پذیراگشت با تعداد کم اجرا می شوند تا کیفیت تور بالا باشد، تجربه سفر بهتری بدست آوریم و گردشگران لذت بیشتری از سفر خود ببرند.

تورهای با قیمت مناسب

قیمت تورهای پذیراگشت با سطح در نظر گرفته شده شامل تورهای ارزان قیمت، تورهای متوسط و تورهای لوکس متناسب است.

تور های روزانه و هفتگی تضمینی

تورهای روزانه پذیراگشت پس از رزرو توسط مسافران و تایید درخواست رزرو از طرف شرکت در صورت عدم وقوع اتفاقی غیر منتظره یا تعطیلی مکان های مورد بازدید حتما اجرا می شوند.

تور های اختصاصی

تورهای پذیراگشت هم به صورت گروهی و هم به صورت اختصاصی قابل اجرا هستند.
 

برندهای خارجی زبان پذیرا

تماس

۰۷۱۳۲۳۶۲۶۶۶

۰۹۳۰۶۶۳۹۲۵۶

بهترین وقت تماس : ۹ الی ٢٠

شیراز خ. زند ابتدای خ. رودکی

رسانه های اجتماعی