۰۹۳۰۶۶۳۹۲۵۶تور شیراز شیرازگردی ایرانگردی پذیراگشت 

تور‌های شیراز

با حضور در تورهای شیراز از مکانهای مختلف شهر شیراز بازدید می کنید و با کمک راهنمایان گردشگری محلی شیراز با آنها آشنا می شوید و از جاذبه های متنوع شیراز لذت می برید.
١ تا ١۴ نفر ۱ روز
۱۰۰۰۰۰ تومان
نقشه تور گذر سنگ سیاه شیراز تور شیراز تور روزانه تور شیرازگردی
شیرازگردی با تور گذر سنگ سیاه شیراز

با پیاده روی در گذر سنگ سیاه که شامل بخشی از محله های بافت تاریخی شیراز نظیر محله میدانشاه ، محله سرباغ و محله سنگ سیاه  دیدن می‌کنیم و همچنین از بعضی اماکن نظیر مسجد مشیر، اندرونی عمارت فروغ الملک (موزه مشکین فام) ، هتل سنتی فروغ مهر (بخش دیگری از عمارت فروغ الملک) ، مقبره بی بی دختران ، آرامگاه سیبویه و سنگ سیاه معروف آن و بقعه سید تاج الدینی غریب بازدید خواهیم کرد و در کنار آن وقایع و داستان‌های این گذر را خواهیم شنید.

مکان شروع و پایان تور
آژانس پذیراگشت پارس در خیابان رودکی شیراز / دروازه کازرون
زمان حرکت
۸:۳۰
زمان بازگشت
حدود ۱۳:۳۰
شامل
  • حمل و نقل
  • راهنما
  • ورودیه
  • بیمه
شامل نیست:
  • هزینه های بجز موارد اشاره شده

بخشهای برجسته تور:

 گذر سنگ سیاه شیراز شامل محله میدانشاه ، محله سرباغ و محله سنگ سیاه می‌شود . در این محله آثار و جاذبه های دیدنی از جمله امامزاده بی‌بی دختران، مسجد ایلخانی، حمام ایلخانی، مسجد مشیر، حسینیه مشیر، بازارچه و کلیسای ارامنه، حسینیه کردها، خانه فروغ الملک، خانه سعادت، خانه ضیائیان، خانه عبدالهی‌ها و بازارچه حاج زینل وجود دارند.

مسجد مشیر: مسجد مشیر یکی از جاذبه های دیدنی و از جمله زیباترین بناهای ساخته شده در دوران قاجار در شیراز است که توسط میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک در دربند مشیردر محله سرباغ بنا شده است. کاشیکاری های این مسجد و ساعت آن که قدیمی ترین ساعت عمومی نصب شده در شیراز است از بخشهای مهم این مسجد هستند.
موزه مشکین فام (اندرونی عمارت فروغ الملک): این موزه خصوصی و ارزشمند در بخش اندرونی عمارت فروغ الملک در محله میدانشاه شیراز برقرار است. فروغ الملک قوامی رییس شهربانی فارس این بنا را در عصر پهلوی اول بنا کرد و در عصر پهلوی دوم بخشی از آن را وقفه مدرسه ای کرد که به نام وی مدرسه فروغ الملک نامگذاری شده بود و همچنان سردر کاشیکاری آن دیده می شود.

هتل سنتی و کافه فروغ مهر شیراز: این هتل با بازسازی بخش خدمه و نگهبان عمارت فروغ المک که در زمان تاسیس مدرسه فروغ الملک از بقیه عمارت جدا و مسکونی شده بود توسط پذیراگشت به اقامتگاه سنتی تبدیل شده است.
بقعه بی بی دختران: این مقبره در محله میدانشاه واقع شده است و از معماری های مربوط به دوران ایلخانی است که در عصر قاجار مورد بازسازی اساسی قرار گرفته است. در گذشته قبرستانی در اطراف آن واقع شده بود که ابتدا به مدرسه و در حال حاضر به فضای سبز تبدیل شده است.

آرامگاه سیبویه و سنگ سیاه آن: بوبشر عمرو بن عثمان معروف به سیبویه از دانشمندان ایرانی حدود دوازده قرن پیش است که در سفر خراسان در میانه راه فوت میکند و در محل فعلی دفن می شود. بنای این آرامگاه در انتهای عصر پهلوی دوم در سال ۱۳۵۳ بنا شده است. سنگ قبر قدیمی مقبره وی سیاه رنگ است که نام خود را به محله سنگ سیاه داده است.
بقعه سید تاج الدینی غریب : این بقعه که در ورودی شیراز در کنار خندق و دروازه کازرون واقع شده بود در محله سنگ سیاه قرار دارد و تا عصر پهلوی دوم معماری مشابه بی بی دختران داشت اما در بازسازی گسترده گنبدی با کاشیکاری زیبا برای آن ساخته شد و بنا با کاشی های هفت رنگی از گل و بوته و حکاکی های از آیات قرآنی و احادیث با استفاده از هنرمنبت کاری تزیین شده است. در حال حاضر بازارچه درواز کازرون در کنار آن قرار دارد.

مکانهای مورد بازدید شامل تور:

مسجد مشیر، عمارت فروغ الملک، بقعه بی بی دختران، بقعه سید تاج الدین غریب، بازارچه دروازه کازرون

جزییات تور
پیاده روی از چهار راه زند شیراز به سمت فلکه شهرداری محل سابق دروازه باغشاه شیراز و سپس به سمت چهار راه نمازی و ورود به گذر سنگ سیاه از سمت محله میدانشاه شیراز و بازدید از عمارت فروغ الملک (موزه مشکین فام)، هتل سنتی فروغ مهر (بخش دیگری از عمارت فروغ الملک)، مقبره بی بی دختران در این محله، سپس حرکت به سمت مسجد مشیر شیراز در دربند مشیر در محله سرباغ شیراز، بعد از آن حرکت به سمت محله سنگ سیاه شیراز جهت بازدید از آرامگاه سیبویه و سنگ مقبره سیاه آن و در آخر بازدید از مقبره سید تاج الدین غریب که در دروازه کازرون واقع شده است. نقطه پایان تور دروازه کازرون خواهد بود.
 

پرسش‌های متداول برنامه‌های تور شیراز

لطفا قبل از رزرو تور شیراز مد نظر خود، پرسش‌های متداول مسافر های شیراز و پاسخ های ما را که در این بخش آورده ایم مرور کنید و در صورت اینکه پرسشی دارید با ما تماس بگیرید.

۱- برای برنامه های تور شیراز تا چه زمانی قبل از زمان شروع تور امکان رزرو وجود دارد؟

امکان رزرو تورهای شیراز پذیراگشت تا یک شب قبل از تاریخ مورد نظر شما جهت انجام تور وجود دارد. در صورتی که بخواهید تور شیراز را به صورت اختصاصی رزرو کنید در صورتی که زمان درخواست شما با باز بودن بناهای مورد بازدید مطابقت داشته باشد امکان رزرو و اجرای فوری تور نیز وجود دارد.  برای برنامه های تور روزانه شیراز که به شکل عمومی برگزار می شوند می توانید تا یک ساعت قبل از تور نیز با ما تماس بگیرید و امکان ملحق شدن به گروه را بررسی کنید. 

۲- مکان شروع تورهای شیراز در چه محلی است؟

محل شروع تورهای گروهی شیراز از مقابل شرکت پذیراگشت در ابتدای خیابان رودکی شیراز در خیابان زند شیراز است اما امکان شروع تورهای اختصاصی شیراز از محل مورد نظر شما وجود دارد.

۳- ازچه خودروهایی در تورهای گروهی شیراز استفاده می شود؟

در تورهای شیراز پذیراگشت با توجه به تعداد مسافران از خودرو سواری، ون یا اتوبوس دارای استانداردهای ایمنی و مجوز استفاده می کنیم.

۴- تفاوت تورهای گروهی شیراز و تور اختصاصی شیراز در چیست؟

در تورهای اختصاصی می توانید یکی از تورهای ما که در وب سایت آمده است یا تور مورد نظر خود را انتخاب کنید و زمان مورد نظر خود را نیز مشخص کنید. با توجه به برنامه سفر، سطح خدمات مورد درخواست و تعداد افراد، قیمت تور را محاسبه و به شما اعلام می کنیم. در تورهای گروهی زمان، برنامه و قیمت مشخص شده است، تعداد افراد حاضر در تور متغیر است و برنامه و خدمات اشاره شده اجرا می گردد.

۵- آیا راهنمای تور در برنامه های شیرازگردی ما را همراهی می کند؟

راهنمای محلی شیراز در تورهای گروهی و اختصاصی شیرا ز پذیراگشت شما را همراهی می‌کند.

۶- از چه راه های امکان رزرو تورهای شیرازگردی وجود دارد؟

از طریق پر کردن فرم رزرو تور، تماس تلفنی یا ارسال پیامک امکان رزرو تور وجود دارد. از طریق مراجع حضوری نیز امکان ثبت نام در تور وجود دارد.

۶- آیا تورهای گروهی و روزانه به طور قطع هر روز اجرا می شوند؟

در صورت تعطیل نبودن مکانهای مورد بازدید یا وقایع پیش بینی نشده تورهای شیراز پذیراگشت هر روز اجرا می شوند.

۶- قیمت تور شیراز ذکر شده در سایت برای چه نوع برنامه های شیرازگردی است؟

قیمت تور شیراز که در سایت اعلام شده است جهت تورهای گروهی شیراز است.

 

 

قیمت تور شیراز و برنامه‌ سفرها ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

لطفا نگاهی به جدول مقایسه جزییات و قیمت تورهای شیراز پذیراگشت داشته باشید و در صورت تمایل برای تور شیراز به جز موارد ذکر شده یا در تاریخی متفاوت با ما در تماس باشید. نرخ قیمتهای جدول جهت تورهای روزانه شیراز که به شکل تورهای عمومی و گروهی با ساعت مشخص برگزار می شود می باشد و در صورت اینکه می خواهید هر کدام از تورهای به شکل تور خصوصی یا تور اختصاصی برای شما یا همراهنتان برگزار شود به ما اطلاع دهید.

 

تورشیراز

 مدت زمان

زمان اجرای تور

برنامه تور

 قیمت تور‌های شیراز

تور شیراز

 ۴ ساعت تور روزانه شیراز  

آرامگاه حافظ، باغ ارم، مسجد نصیرالملک، نارنجستان قوام، بخشی از بافت تاریخی شیراز

   ۴۵۰۰۰۰۰ ریال
تور تخت جشمید

 ۵ ساعت

تور روزانه تخت جمشید از شیراز

تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب

   ۳۵۰۰۰۰۰ ریال

تور پاسارگاد و تخت جمشید

 ۹ ساعت

تور روزانه پاسارگاد از شیراز

پاسارگاد، تخت جمشید، نقش رستم و نقش رجب

   ۵۵۰۰۰۰۰ ریال

تور باغ های تاریخی شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

باغ ارم، باغ دلگشا، باغ عفیف آباد، باغ جهان نما

   ۵۰۰۰۰۰۰ ریال

تور خانه های تاریخی شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

عمارت فروغ الملک شامل موزه مشکین فام و هتل فروغ مهر، نارنجستان قوام، عمارت زینت الملک، بازدید از خانه ای مسکونی در بافت تاریخی شیراز

   ۳۰۰۰۰۰۰ ریال

تور گذر سنگ سیاه شیراز

 ۵ ساعت تور روزانه شیراز  مسجد مشیر، عمارت فروغ الملک، بقعه بی بی دختران، بقعه سید تاج الدین غریب، بازارچه دروازه کازرون   ۱۵۰۰۰۰۰ ریال
تور شاعران شیراز

 ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

مقبره حافظ شیرازی، مقبره سعدی شیرازی، مقبره خواجو کرمانی، مقبره حلاج اطمعه در چهل تنان

   ۴۵۰۰۰۰۰ ریال

تور خیابان کریمخان زند شیراز

 ۳.۵ ساعت

تور روزانه شیراز

مقبره حافظ شیرازی، مقبره سعدی شیرازی، مقبره خواجو کرمانی، مقبره حلاج اطمعه در چهل تنان

   ۱۵۰۰۰۰۰ ریال

تور گنبدهای شیراز

  ۵ ساعت

تور روزانه شیراز

حرم شاهچراغ، آرامگاه میر محمد، بقعه علی بن حمزه، بقعه آستانه سید علاالدین حسین، بقعه بی بی دختران

   ۲۰۰۰۰۰۰ ریال

تور شیرینی گردی شیراز   ۵ ساعت  تور روزانه شیراز  شیرینی نون یوخه، کلوچه مسقطی، قنادیهای قدیمی شیراز    ۳۰۰۰۰۰۰ ریال

تور آشپزی شیراز

  ۷ ساعت

 تور روزانه شیراز

کلم پلو شیرازی، شکر پلو، آموزش آشپزی، صرف شام

  ۶۰۰۰۰۰۰ ریال

 

 

تور شیراز پذیراگشت را چرا انتخاب کنیم

چرا تورهای پذیراگشت؟

تور های گروهی کوچک

تورهای گروهی پذیراگشت با تعداد کم اجرا می شوند تا کیفیت تور بالا باشد، تجربه سفر بهتری بدست آوریم و گردشگران لذت بیشتری از سفر خود ببرند.

تورهای با قیمت مناسب

قیمت تورهای پذیراگشت با سطح در نظر گرفته شده شامل تورهای ارزان قیمت، تورهای متوسط و تورهای لوکس متناسب است.

تور های روزانه و هفتگی تضمینی

تورهای روزانه پذیراگشت پس از رزرو توسط مسافران و تایید درخواست رزرو از طرف شرکت در صورت عدم وقوع اتفاقی غیر منتظره یا تعطیلی مکان های مورد بازدید حتما اجرا می شوند.

تور های اختصاصی

تورهای پذیراگشت هم به صورت گروهی و هم به صورت اختصاصی قابل اجرا هستند.
 

برندهای خارجی زبان پذیرا

تماس

۰۷۱۳۲۳۶۲۶۶۶

۰۹۳۰۶۶۳۹۲۵۶

بهترین وقت تماس : ۹ الی ٢٠

شیراز خ. زند ابتدای خ. رودکی

رسانه های اجتماعی